جستجو

عضویت در خبرنامه هفتگی

پست الکترونیکی:

برنامه های اخیر


اخبار
همایش سعدی، شعر عشق و زندگی در لندن

     

   


همایون کاتوزیان، عضو هیئت علمی موسسه شرق شناسی دانشگاه اکسفورد، با حضور در کانون توحید لندن، در خصوص سعدی، شاعر عشق و زندگی صحبت کرد.   

 

 

این منتقد ادبی پس از معرفی کوتاهی از زندگی سعدی به مباحث مطرح شده در آثار این شخصیت بزرگ ادبیات ایران زمین پرداخت. وی پس از اشاره به داستان حضرت یعقوب در گلستان، از بوستان سعدی سخن گفت که یک سال قبل از گلستان نوشته شد.  کاتوزیان با اشاره به این که بوستان در بحر تقارب سروده شده است، حکایاتی از این کتاب را برای حاضرین قرائت کرد. این منتقد ادبی پنج نوع عشق را در آثار سعدی برشمرد و برای هرکدام مثالی ذکر کرد: در باب عشق، در ستایش معشوق، شب وصل، شب هجران، اخلاقی عرفانی.


نویسنده کتاب "سعدی، شاعر عشق و زندگی" داستان شمع و پروانه در بوستان را وامدار این غزل از عطار با مطلع زیر دانست.

پروانه شبی ز بی قراری
بیرون آمد خواستاری 
از شمع سوال کرد کافر
تاکی سوزی مرا به خواری

اما تاکید کرد که شعر سعدی با مطلع "شبی یاد دارم که چشمم نخفت، شنیدم که پروانه با شمع گفت" از لحاظ زیبایی ادبی و بیان احساسی نسبتی با شعر عطار ندارد، هرچند داستان همان است. کاتوزیان حسد را یکی از مهم ترین مباحث اخلاقی در آثار سعدی برشمرد و سخنان خود را با این شعر به پایان رسند.


کس از دست جور زبانها نرست
اگر خود نمای است و گر حق پرست

سخنرانی کاتوزیان که با دعوت دانشجویان انجمن اسلامی لندن صورت گرفت، با استقبال فارسی زبانان ساکن لندن روبرو شد.

 

 

   

 

 
برنامه سالروز پیروزی انقلاب

  

بعیدی‌نژاد:  

ثبات در ایران، در ۳۰۰ سال اخیر بی سابقه است.

 

 

 

 

مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دعوت دانشجویان در کانون توحید لندن برگزار شد.

در این مراسم حمید بعیدینژاد، سفیر کشورمان در لندن با اشاره به پیشرفتهای پس از انقلاب در عرصههای مختلف، به برجام نیز اشاره کرد و گفت: بعضی فکر میکنند برجام یک توافق اقتصادی است، اما هدف از برجام خارج شدن از شرایط امنیتی بود. امروز به برکت برجام برای این که پرونده امنیتی برای ایران درست کنند، از یک تکه فلز استفاده میکنند زیرا دیگر بهانهای برای مباحث هستهای ندارند. ادعا میکنند که این موشکی است که ایران به حوثیها داده است و موشکهایی که امریکا به عربستان دادهاین موشک را از بین بردهاست. در شوهای تبلیغاتی موشک را به سیاستمدارها نشان میدهند در حالی که سیاست مدارها تخصصی در مباحث نظامی ندارند. حتی متحدین امریکا هم این کار را تمسخر میکنند. این نشان می دهد که از قرارداد هستهای ناراحت هستند زیرا ما پس از قرارداد، ابزارها را از دست آنها گرفتهایم.

 

ادامه مطلب ...
 
Visit my mosque

 

تقدیر "انجمن مسلمانان بریتانیا" از کانون توحید لندن، جهت برگزاری برنامه بازدید عمومی از کانون توحید

فوریه امسال حدود ۱۰۰ نفر از ساکنین محله همراسمیت از کانون توحید لندن بازدید کردند و با فعالیتهای این مجموعه آشنا شدند.

 

The Muslim council of Britain appreciates the attempts of Kanoon Towhid London to introduce its activities to local residents of Hammersmith. Kanoon Towhid hosted over 100 local visitors during the "Visit my mosque" program last February.

 

 
مراسم روز خبرنگار

 

مراسم پاسداشت روز خبرنگار در لندن؛لزوم برگزاری مراسم تحلیف برای خبرنگاران در بدو ورود به سازمان های خبری

 حمید امیرحسینی خبرنگار سازمان صدا و سیما تاکید کرد : لزوم برگزاری مراسم تحلیف برای خبرنگاران در بدو ورود به سازمان های خبری، یادگاری ماندگار از شهید حسن هادی ورنامخواستی، خبرنگار شهید سازمان صدا و سیما محسوب می شود که هم اکنون باید مقدمات اجرائی شدن آن از سوی دست اندرکاران رسانه های کشور به ویژه رسانه ملی فراهم شود.

 

حمید امیرحسینی خبرنگار پیش کسوت سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران  از طریق ارتباط اینترینتی با کانون توحید لندن در مراسم سخنرانی به منظور پاسداشت روز خبرنگارتاکید کرد :  لزوم برگزاری مراسم تحلیف برای خبرنگاران در بدو ورود به سازمان های خبری، یادگاری ماندگار از شهید حسن هادی ورنامخواستی خبرنگار شهید سازمان صدا و سیما محسوب می شود که هم اکنون باید مقدمات اجرائی شدن آن از سوی دست اندرکاران رسانه های کشور به ویژه رسانه ملی فراهم شود.

 

به گزارش از روابط عمومی کانون توحید لندن، مراسم پاسداشت سالروز شهادت خبرنگار شهید مهدی صارمی و روز خبرنگار با سخنرانی اینترنتی دو خبرنگار پیش کسوت سازمان صدا و سیما  و با حضور جمعی از فرهیختگان ایرانی مقیم لندن در کانون توحید برگزار شد.

این مراسم با قرائت قرآن مجید و بزرگداشت ياد و خاطره شهيد مدافع حرم، محسن حججى و پخش تصاویر برخی از خبرنگاران شهید از جمله رهبر، باقرى، هادى، نورى و شهداى حادثه سقوط هواپيماى C130 و خزايى خبرنگارشهید مدافع حرم آغاز و با پخش كليپ جامعى از خبرنگاران صدا و سيما ادامه یافت. سپس زندگى نامه سخنرانان برای حضار قرائت شد.

ادامه مطلب ...
 
جشن نوروز مصادف با میلاد با سعادتت حضرت فاطمه (س)
جشن نوروز و میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) همراه با ایرانیان مقیم لندن برگزار شد

مقیم/ انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی مقیم لندن، برنامه ای را به مناسبت عید نوروز مصادف با ميلاد با سعادت حضرت فاطمه سلام الله عليها در كانون توحيد لندن برگزار كردند.

 

به گزارش مقیم از لندن، انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی مقیم لندن جشن را به مناسبت عید نوروز مصادف با ميلاد با سعادت حضرت فاطمه سلام الله عليها در كانون توحيد لندن برگزار كردند.
در آغاز این برنامه که به میزبانی کانون توحید و با حضور اقشار مختلف ایرانیان ساکن انگلستان برگزار شد، دبير انجمن اسلامى دانشجويان لندن توضيحاتى را در خصوص فعاليت هاى انجمن، ارائه دادند و پس از آن برنامه جشن با قسمت هاى مختلف از جمله برگزارى گروه سرود از مدرسه جمهورى اسلامى ايران در لندن، نمايش هاى طنز، شعر خوانى و موسيقى سنتى زنده ادامه داشت.
طبقه پايين سالن برگزارى مراسم براى تفريح كودكان تدارك ديده شده بود كه در آن به آموزش كاردستى هاى عيد، نقاشى بر روى صورت و همچنين انواع بازى هاى ديگر پرداخته شد.
از جمله مهمانان اين جشن سید احمد حسینی از مخترعین ایرانی بودند. ایشان در ارتباط با نحوه صدور محصولات و قطعات از ایران به انگلستان توضیحاتی ارائه کردند و از مزایای اختراع خود در صنعت برق که منجر به صرفه جویی در مصرف برق می شود مطالبی مطرح کردند. برنامه با مسابقه و اهداى جوايز به پايان رسيد.

 

 

 

 

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 بعدي > پايان >>

صفحه 1 از 6

حاضران در سایت

در حال حاضر 10 مهمان حضور دارند

برنامه های آتی کانون

برای اطلاع از برنامه های آتی کانون توحید و عضویت در گروه فیس بوک و اینستاگرام روی عکس های زیر کلیک کنید.

 

برنامه های جانبی کانون


1397-08-19
بازديدها 5596
2017-07-21
بازديدها 6594
iii(2).jpg
بازديدها 6948
12345.jpg
بازديدها 6943
GhadeerPoster.jpg
بازديدها 7424

مقالات


images/stories/articles.jpg
دوشنبه, 30 بهمن 1396
بازديدها 5630
imam_khomeini2.jpg
سه شنبه, 05 آبان 1388
بازديدها 15210