جستجو

عضویت در خبرنامه هفتگی

پست الکترونیکی:

برنامه های اخیر


یك كارشناس امورخاورمیانه: آل سعود و آل خلیفه دست نشانده آمریكا هستند

لندن - یك كارشناس امور خاورمیانه گفت: آل سعود و آل خلیفه دست نشانده های آمریكا در خاورمیانه هستند و عاملان كشتار مردم بحرین به شمار می روند.

1391/01/02 - 10:39

به گزارش ایرنا، 'زاید العیسی' كه به مناسبت سالگرد قیام مردم بحرین و در محل انجمن اسلامی دانشجویان لندن -كانون توحید- سخنرانی می كرد، افزود: قیام مردم بحرین قیامی علیه ظلم نظام حاكم و احیای استقلال و حاكمیت ملی آن كشور است.

وی اظهارداشت: كشور بحرین در حال حاضر پایگاه ناوگان پنجم آمریكا در خاورمیانه است و قطعا هر تصمیمی كه در آن كشور گرفته می شود با رضایت دولتمردان آمریكا است. بنابراین مسئولیّت سركوب و كشتار مردم انقلابی بحرین علاوه بر دولت آل خلیفه، بر عهده دولت آمریكا نیز می باشد.

آفای العیسی گفت: سال گذشته و بعد از بازدید 48 ساعته رابرت گیتس وزیر دفاع وقت آمریكا از بحرین بود كه سركوب مردم آن كشور با حمایت نیروهای نظامی آل سعود آغاز شد كه این نشانه ای واضح مبنی بر دست نشانده بودن نظام حكومتی آل خلیفه است.

این فعال حقوق بشر و كارشناس مسائل خاورمیانه ادعاهای برخی از مقامات بحرینی و سعودی مبنی بر دخالت ایران در امور بحرین را قویا رد كرد و افزود: هیچ مدرك و دلیلی دالّ بر دخالت جمهوری اسلامی ایران در قیام مردم بحرین وجود ندارد و كمیسیون تحقیق بحرین موسوم به 'كمیسیون بسیونی' نیز اواخر سال گذشته میلادی در گزارش خود این موضوع را مورد تاكید قرار داد كه ادعای مداخله ایران بی اساس است.

وی تصریح كرد: قتل عام مردم بحرین به دست رژیم آل سعود و آل خلیفه متاسفانه به اسم دفاع از اهل تسنن انجام می شود كه هدف اصلی آن دامن زدن به اختلافات مذهبی، و فرقه ای جلوه دادن اعتراضات در بحرین است.

وی خاطر نشان كرد كه رژیم آل سعود، نظامی دیكتاتوری می باشد و بر اساس تفكر وهابی و سلفی تصمیم گیری می كند و از این نظر فرقی بین مسیحی، مسلمان، شیعه و سنّی قائل نیست و همانند القاعده عمل می كند.

وی برای اثبات دروغ بودن ادعای آل سعود در دفاع از اهل تسنن، به عدم حمایت دولت عربستان از مردم مظلوم غزه و یا حمایت این رژیم از دیكتاتورهای یمن (علی عبد الله صالح)، مصر (حسنی مبارك) و تونس (زین العابدین بن علی) در زمان سرنگونی دولت هایشان اشاره كرد.

آقای العیسی در ادامه سخنان خود از مواضع دوگانه و متناقض آمریكا نسبت به مسائل بحرین و سوریه انتقاد كرد و گفت: سفیر آمریكا در سوریه به خیابان می رود و در تظاهرات مخالفان شركت می كند و دولت متبوعش نیز از طریق شورای امنیت سازمان ملل بر سوریه اعمال فشار می كند و انواع تحریم ها را علیه آن كشور به مورد اجرا می گذارد.

''ولی در بحرین ما شاهد سكوت آمریكا هستیم و هیچ یك از مقامات آن كشور در قبال كشتار و شكنجه مردم بحرین عكس العملی از خود نشان نمی دهند و حتی حاضر به 'تهدید' لفظی رژیم آل خلیفه با تحریم اقتصادی نیز نمی باشند.''

وی در پایان با اشاره به نحوه پیشروی مقاومت مردم بحرین، اظهارداشت: اطلاع رسانی در مورد 'اشغال' بحرین توسط نیروهای آل سعود و پوشالی بودن حكومت دست نشانده آل خلیفه از نكاتی است كه باید بر آن تاكید كرد.

وی اضافه كرد كه اتحّاد مردم بحرین و شانه به شانه در كنار یكدیگر ایستادن آنان، زمینه ساز پیروزی این حركت صلح آمیز مردمی خواهد شد.

این فعال سیاسی در ادامه این نشست كه با حضور جمعی از دانشجویان و مسلمانان مقیم لندن برگزار شد، به سوالات حاضران پاسخ داد. 

 

حاضران در سایت

در حال حاضر 10 مهمان حضور دارند

برنامه های آتی کانون

برای اطلاع از برنامه های آتی کانون توحید و عضویت در گروه فیس بوک و اینستاگرام روی عکس های زیر کلیک کنید.

 

برنامه های جانبی کانون


1397-08-19
بازديدها 4536
2017-07-21
بازديدها 5448
iii(2).jpg
بازديدها 5861
12345.jpg
بازديدها 5841
GhadeerPoster.jpg
بازديدها 5816

مقالات


images/stories/articles.jpg
دوشنبه, 30 بهمن 1396
بازديدها 4573
imam_khomeini2.jpg
سه شنبه, 05 آبان 1388
بازديدها 13620