جستجو

عضویت در خبرنامه هفتگی

پست الکترونیکی:

برنامه های اخیر


ملت ایران حمله به سفارت كشورمان در لندن در سال 1359 را فراموش نمی كند

 

لندن – دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در لندن گفت: دولت انگلیس با موضع گیری انفعالی و شتابزده خود در قبال حادثه روز سه شنبه نشان داد كه حمله به سفارت ایران در لندن در سال 1359(1980) و گروگانگیری دیپلمات های ایرانی را فراموش كرده است.

'بشير بي آزار' روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا تاكيد كرد: اما مردم ايران جنايات صورت گرفته در حادثه گروگانگيري در سفارت كشورمان در لندن را هرگز فراموش نمي كنند.

وي گفت: در جريان حمله به سفارت جمهوري اسلامي در لندن، دو نفر از اعضاي انجمن اسلامي دانشجويان لندن كه همزمان در سفارت جمهوري اسلامي ايران نيز اشتغال داشتند، به شكل مظلومانه اي شهيد شدند. شهيد عباس لواساني، وابسته مطبوعاتي سفارت و شهيد علي اكبر صمد زاده، دو ديپلماتي بودند كه در اين حمله، به شهادت رسيدند. تنها عامل زنده اين جنايت نيز بعد از گذراندن دوران حبس، از زندان انگليس آزاد شد.

وي افزود: اين در حالي است كه طبق شواهد متعدد، دولت و پليس انگليس از قبل در جريان حمله به سفارت ايران قرار داشتند و از بروز آن جلوگيري نكردند.

آقاي 'بي آزار' اظهارداشت: در جريان اشغال سفارت كشورمان در لندن هيچ سازمان بين‌المللي نه تنها اين اقدام ضد حقوق‌بشري و وحشيانه را محكوم نكرد بلكه سال‌ها اعتراض و پيگيري ايران نيز به هيچ نتيجه‌اي نرسيد و هيچ بيانيه‌اي توسط شوراي امنيت پيرامون محكوميت اين جنايت صادر نشد.

وي سپس به سياست ها و مواضع خصمانه و مداخله جويانه دولت انگليس در قبال كشورهاي مختلف و از جمله جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و گفت: اگر دولت انگليس در اين ابعاد وسيع، مقررات و قوانين بين المللي را زير پا نمي گذاشت و از ابزار زور و تهديد عليه ملت ايران استفاده نمي كرد، شاهد بروز اين گونه رفتارهاي احساسي از طرف گروهي از دانشجويان ايراني نبوديم.

دبير سابق انجمن اسلامي دانشجويان ايراني در لندن، ضمن محكوم كردن اقدامات دولت انگليس عليه ملت ايران، كينه و دشمني اين كشور با ايران را منحصر به سالهاي اخير ندانست و افزود: با نگاهي به تاريخ كشورمان، روشن مي شود كه دولت انگليس در تمام حوادث دهه هاي اخير بر ضد ملت و منافع ملي ايران، در صف اول قرار داشته است.

وي رفتار تعدادي از معترضان ايراني در روز سه شنبه در مقابل سفارت انگليس در تهران را از نظر قواعد بين المللي و حقوقي، غيرقابل پذيرش خواند ولي در عين حال ريشه بروز اين گونه رفتارها را عملكرد خود دولت انگليس دانست.

وي گفت: كداميك از رفتارها و جنايت هاي دولت انگليس در لشگركشي به كشورهاي ديگر و قتل عام گسترده مردم بي دفاع آن كشورها، مديريت و اجراي كودتا در كشورهاي مستقل، تحريم گسترده ملت ها بدون مبنا و دليل حقوقي و منطقي و... عقلاني است كه از رفتار احساسي عده اي از معترضان خشمگين، چنين برآشفته شده است؟

ويليام هيگ وزير خارجه انگليس روز گذشته دستور تعطيلي سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن را صادر كرد و از همه ديپلمات هاي كشورمان خواست ظرف 48 ساعت خاك اين كشور را ترك كنند.

دبير سابق انجمن اسلامي دانشجويان ايراني در لندن در ادامه با اشاره به وضع تحريم هاي گسترده و يكجانبه دولت انگليس عليه ملت ايران، افزود: بر اساس كدام منطق و عقلانيتي مي توان تحريم دارو و قطعات هواپيما و ... را كه مستقيماً با جان مردم بي گناه سر و كار دارد پذيرفت؟ با چه منطق و عقلانيتي مي توان حمله به خاك كشورهاي ديگر و قتل عام مردم غيرنظامي را با بهانه هاي واهي چون مبارزه با تروريسم و وجود سلاح هاي كشتار جمعي پذيرفت؟ ولي رفتار احساسي چند جوان دانشجو را به شديدترين شكل ممكن، غير قابل تحمل دانست.

بشير بي آزار در ادامه اظهارداشت: دولت انگليس به عنوان سردمدار اعمال فشار جهاني عليه ايران، از مدتي قبل به بهانه هاي مختلف چون مساله انرژي اتمي، حقوق بشر و يا سناريو هاي مضحكي چون طرح ترور سفير عربستان در آمريكا، با جديت بيشتري به دنبال رويارويي با ايران به عنوان يك قدرت تاثيرگذار منطقه اي و جهاني بود و حادثه اخير فقط بهانه اي به بهانه هاي آنها اضافه كرد وگرنه تغييري در اصل قضيه ايجاد نكرده است.

منبع: ایرنا 

 

 

حاضران در سایت

در حال حاضر 13 مهمان حضور دارند

برنامه های آتی کانون

برای اطلاع از برنامه های آتی کانون توحید و عضویت در گروه فیس بوک و اینستاگرام روی عکس های زیر کلیک کنید.

 

برنامه های جانبی کانون


1397-08-19
بازديدها 4533
2017-07-21
بازديدها 5447
iii(2).jpg
بازديدها 5859
12345.jpg
بازديدها 5840
GhadeerPoster.jpg
بازديدها 5814

مقالات


images/stories/articles.jpg
دوشنبه, 30 بهمن 1396
بازديدها 4571
imam_khomeini2.jpg
سه شنبه, 05 آبان 1388
بازديدها 13619