جستجو

عضویت در خبرنامه هفتگی

پست الکترونیکی:

برنامه های اخیر


در جمع ايرانيان مقيم لندن اژه‌اي :انقلاب ايران از نظر رهبري و پشتوانه مردمي، منحصر به فرد بود

لندن - نماينده مقام معظم رهبري در امور دانشجويان خارج از كشور طي سخناني در كانون توحيد لندن، انقلاب اسلامي ايران را به دليل پشتوانه عظيم مردمي و رهبري حكيمانه امام خميني(ره) انقلابي منحصر به فرد در ميان انقلاب هاي بزرگ جهان توصيف كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر جواد اژه‌اي كه به مناسبت فرارسيدن دهه مبارك فجر در جمع دانشجويان و جمعي از ايرانيان مقيم لندن سخن مي‌گفت، با بررسي نقش رهبري حضرت امام خميني(ره) گفت: اكثر انقلاب‌ها و نهضت‌هاي آزاديبخش در جهان براي مبارزه با ظلم و استبداد داخلي و يا استعمار خارجي به وقوع پيوستند و انقلاب اسلامي ايران نيز چنين اهدافي را دنبال مي‌كرد.

دكتر اژه‌اي افزود: رژيم شاه رژيمي ستمگر و فاسد بود و شكنجه‌هايي بسيار بدتر از شكنجه‌هاي گوانتانامو و ابوغريب را بر زندانيان سياسي و غيرسياسي تحميل مي‌كرد و همچنين تحت سلطه حكومت‌هاي غربي قرار داشت.

رئيس سابق هيات امناي سازمان ملي پرورش استعدادهاي درخشان اظهارداشت:
انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني(ره) علاوه بر ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود در واقع تركيبي از اهداف جنبش‌هاي پيش از خود مانند جنبش تنباكو، نهضت مشروطيت و نهضت ملي شدن صنعت نفت بود.

دكتر اژه‌اي گفت: با اين وجود انقلاب اسلامي با ديگر جنبش‌هاي ايران همانند تنباكو، مشروطيت و ملي شدن صنعت نفت دو تفاوت عمده داشت و شامل بخش‌هاي فراموش شده در هريك از آنها بود.

وي توضيح داد: نهضت مشروطيت، نهضتي ضد استبدادي و جنبش‌هاي تنباكو و ملي شدن صنعت نفت نيز جنبش‌هايي ضد استعماري بودند اما انقلاب اسلامي با تركيب كردن اين اهداف هم با شاه به عنوان مظهر استبداد داخلي و هم با آمريكا به عنوان مظهر استعمار حارجي مبارزه كرد.

نمايند؟ مقام معظم رهبري در امور دانشجويان خارج از كشور ادامه داد:
تمامي اين تفاوت‌ها ناشي از نگاه ويژه و منحصر به فرد رهبر كبير انقلاب به جريانات سياسي و مردم بود چرا كه حضرت امام(ره)به دنبال انقلابي مردمي بودند بطوري كه در پاسخ بسياري از افرادي كه خواستار نبرد مسلحانه با شاه بودند اعلام كردند چنين راهكاري نمي‌تواند باعث انقلاب مردمي شود و حداكثر باعث ايجاد حكومت جديدي مانند قاجاريه مي‌شود.

دكتر اژه‌اي گفت: از ديگر ويژگي‌هاي منحصر به فرد امام(ره) اين بود كه ايشان زبان قشرهاي مختلف مردم را مي‌فهميدند و به زباني سخن مي‌گفتند كه هم اساتيد دانشگاه، هم كشاورزان و هم زنان خانه دار آن را بخوبي درك مي كردند.

وي افزود: محور حركت امام(ره) هميشه تكيه بر مردم بود و زماني كه ايشان احساس مي‌كردند مردم آماده هستند هيچ نگراني به خود راه نمي‌دادند و بسيار قاطعانه و شجاعانه عمل مي‌كردند كه بازگشت ايشان به ايران در دوازدهم بهمن ماه نمونه‌اي از اين شجاعت و تكيه بر مردم بود.

نمايند؟ مقام معظم رهبري در امور دانشجويان خارج از كشور ادامه داد: آنچه در حركت انقلاب اسلامي با هيچ انقلابي قابل مقايسه نبود اين بود كه حضرت امام(ره) انقلاب را بر اساس راي مردم مشروعيت بخشيدند. چنانكه مي‌بينيم كمتر از دو ماه پس از پيروزي انقلاب، امام(ره) با برگزاري رفراندوم اقدام به كسب مشروعيت از مردم و قانوني كردن انقلاب كردند.

دكتر اژه‌اي گفت: بنيانگذار جمهوري اسلامي همچنين پس از پيروزي انقلاب نظام مبتني بر انتخابات را در ايران تثبيت كردند و همواره از منتخبان مردم حمايت مي‌كردند.

وي افزود: حضرت امام(ره) همچنين به ايران عشق مي‌ورزيدند و واقعا اين سرزمين را دوست داشتند. به عنوان مثال حتي زماني كه يكي از فرماندهان نظامي در دوران جنگ نام شط العرب را بر زبان آورد امام(ره) خطاب به وي گفتند چرا از نام اروند رود استفاده نمي‌كنيد.

نمايند؟ مقام معظم رهبري در امور دانشجويان خارج از كشور ادامه داد: حضرت امام(ره) به هيچ عنوان به قدرت وابستگي نداشتند، قدرت را براي خدا مي دانستند و ذوب در الله بودند.

دكتر اژه‌اي در ادامه با اشاره به حملات وحشيانه اسراييل به غزه گفت: ما ديديم كه چگونه مردم بي‌دفاع غزه بدون هيچ تجهيزاتي و تنها با نيروي اراده و مقاومت، ‪ ۲۲‬روز در برابر ارتش تا بن دندان مسلح اسراييل مقاومت كردند كه اين نيز از دستارودهاي انقلاب اسلامي و نتيجه نهادينه كردن فرهنگ مقاومت و استبداد ستيزي توسط حضرت امام است و به همين دليل ما بايد با تمامي قوا از اين انقلاب در برابر تهاجمات خارجي حمايت كنيم.

نمايند؟ مقام معظم رهبري در امور دانشجويان خارج از كشور افزود: ناتوي نظامي غرب براي ما خطري ندارد اما اين ناتوي فرهنگي است كه ما بايد با آن به مقابله بپردازيم چراكه هدف ناتوي فرهنگي از بين بردن فرهنگ مقاومت و استبداد ستيزي در جامعه است.

منبع: ایرنا

 

حاضران در سایت

در حال حاضر 10 مهمان حضور دارند

برنامه های آتی کانون

برای اطلاع از برنامه های آتی کانون توحید و عضویت در گروه فیس بوک و اینستاگرام روی عکس های زیر کلیک کنید.

 

برنامه های جانبی کانون


1397-08-19
بازديدها 4534
2017-07-21
بازديدها 5447
iii(2).jpg
بازديدها 5861
12345.jpg
بازديدها 5840
GhadeerPoster.jpg
بازديدها 5815

مقالات


images/stories/articles.jpg
دوشنبه, 30 بهمن 1396
بازديدها 4572
imam_khomeini2.jpg
سه شنبه, 05 آبان 1388
بازديدها 13619