جستجو

عضویت در خبرنامه هفتگی

پست الکترونیکی:

برنامه های اخیر


به مناسبت روز دانشجو تريبون آزاد دانشجويي در كانون توحيد لندن برگزار شد

لندن - به مناسبت فرارسيدن ‪ ۱۶‬آذر، روز دانشجو، تريبون آزاد دانشجويي با حضور جمعي از دانشجويان ايراني مقيم لندن و تعدادي از اعضاي قبلي و فعلي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان در اروپا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين مراسم كه شنبه شب و در محل كانون توحيد لندن برگزار شد، شركت‌كنندگان به ارائه ديدگاه‌ها و نظرات خود در مورد روز دانشجو و جنبش دانشجويي پرداختند.

شركت‌كنندگان در اين تريبون آزاد بر حفظ هويت ديني دانشجويان و ضرورت تقويت وحدت و همدلي در ميان دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در خارج از كشور تاكيد كردند.

حسين قنبري مسئول ارتباطات خارجي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان در اروپا در ابتداي اين مراسم طي سخناني با مروري گذرا به تاريخچه تشكل‌هاي دانشجويي به بررسي نحوه شكل‌گيري و تحولات جنبش دانشجويي در ايران پرداخت.

وي همچنين به نقش تشكل‌هاي دانشجويي در جامعه و نحوه تاثيري‌گذاري و تاثيرپذيري آنها از فضاي كلي جامعه در هر دوره‌اي اشاره كرد.

وي گفت: در تاريخ هر ملتي روزهاي برجسته‌اي وجود دارد كه منشا تحولي بزرگ در حيات اجتماعي يا سياسي آن ملت است. تاريخ پرافتخار ما نيز پر است از اين روزهاي ماندگار و درخشان، و ‪ ۱۶‬آذر نيز يكي ازآنها و نقطه عطفي در شكل‌گيري حركت‌هاي دانشجويي در ايران است.

وي افزود: ‪ ۱۶‬آذر‪ ،۱۳۳۲‬كه به لحاظ تاريخي مي‌توان آن را روز تولد جنبش دانشجويي در ايران ناميد، در زمان اوج دخالت‌هاي آمريكا و انگليس در امور كشور و به فاصله كوتاهي پس از كودتاي ‪ ۲۸‬مرداد و در پي بازديد نيكسون معاون وقت رئيس جمهور آمريكا از ايران اتفاق افتاد.

قنبري با گراميداشت ياد شهيدان شريعت رضوي، قندچي و بزرگ نيا گفت: حضور حماسي و مقاومت دانشجويان در برابر يورش دژخيمان رژيم شاه به دانشگاه تهران، صحنه‌اي جاودانه از رشادت و استواري فرزندان ملت را در تاريخ انقلاب رقم زد، تا نشان ماندگار بيداري نسلي از جوانان دانشجوي ميهن مان در مبارزه عليه استبداد شاهنشاهي و استكبار چپاولگر باشد.

در مراسم روز دانشجو در لندن از دانشجويان فعال در كانون توحيد نيزتقدير به عمل آمد و در انتهاي برنامه ويدئو كليپ كوتاهي با موضوع روز دانشجو براي حاضران پخش شد.

منبع: ایرنا

 

حاضران در سایت

در حال حاضر 12 مهمان حضور دارند

برنامه های آتی کانون

برای اطلاع از برنامه های آتی کانون توحید و عضویت در گروه فیس بوک و اینستاگرام روی عکس های زیر کلیک کنید.

 

برنامه های جانبی کانون


1397-08-19
بازديدها 4536
2017-07-21
بازديدها 5448
iii(2).jpg
بازديدها 5862
12345.jpg
بازديدها 5841
GhadeerPoster.jpg
بازديدها 5816

مقالات


images/stories/articles.jpg
دوشنبه, 30 بهمن 1396
بازديدها 4573
imam_khomeini2.jpg
سه شنبه, 05 آبان 1388
بازديدها 13620