جستجو

عضویت در خبرنامه هفتگی

پست الکترونیکی:

برنامه های اخیربرنامه این هفته کانون توحید

چهل و دومین یادمان دکتر علی شریعتی

 

دکتر مرتضی هاشمی

پژوهشگر پسادکترای جامعه‌شناسی در دانشگاه ادینبورا است. دکتر هاشمی نویسنده‌ی کتاب "خداباوری و خداناباوری در عصر پساسکولار" و برگزیده‌ی اول در نهمین جشنواره‌ی تحقیقات علوم انسانی فارابی و جزو چهار نامزد دریافت جایزه‌ی کتاب انجمن جامعه‌شناسی بریتانیا در سال ۲۰۱۷ است. هاشمی درفصلی از کتاب "خداباوری و خداناباوری در عصر پساسکولار" به چیستی جامعه‌شناسی مردم‌مدار و پساسکولار در آثار شریعتی پرداخته شده است.عنوان سخنرانی او در کانون توحید لندن، “علی شریعتی و جامعه شناسی مردم مدار" است.

 

 

سید احمد سام

سید احمد سام که تجربه شرکت در جلسات شریعتی در حسینیه ارشاد را دارد درباره نسلی که تحت تاثیر آموزه های شریعتی قرار گرفته اند صحبت میکند. سام در دهه شصت شمسی عضو شورای سردبیری روزنامهٔ اطلاعات بوده. در دهه هفتاد مدیر مسؤول و سردبیر ماهنامهٔ ادبی-هنری «ادبستان» و فصل‌نامهٔ فرهنگی-اجتماعی «کرمان» بوده و در دهه هفتاد روزنامه اطلاعات بین المللی را در لندن بنیانگذاشت و فعالیت در این روزنامه را تا دهه نود ادامه داد. عنوان سخنرانی سام در کانون توحید لندن "فرزندان زمانهٔ شریعتی" است.

متفرقه


برای هماهنگی جهت برگزاری کنڣرانس، سمینار، برنامه‌های مذهبی و مراسم ختم در کانون توحید با شماره تلڣن 00447872572467 تماس حاصل فرمایید.

 

 

انجمن اسلامی دانشجویان لندن نهادی دانشجویی و داوطلبانه است و تداوم ڣعالیت‌های ڣرهنگی آن بدون یاری اقتصادی هموطنان عزیز مقدور نیست. برای هماهنگی برای واریز کمک‌های مالی خود به حساب کانون لندن با شماره تلڣن 00447872572467 تماس حاصل ڣرمایید.

 

 

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان در لندن به مناسبت روز دانشجو

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان در لندن به مناسبت روز دانشجو

 

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

دانشجویان همواره به عنوان قشر فرهیخته و آگاه و وجدان بیدار جامعه در متن تحولات سیاسی و اجتماعی  قرار داشته و جنبش های دانشجویی نقشی کلیدی را در این تحولات ایفا کرده اند. شانزدهم آذر ماه که در تقویم ایران به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است همواره نماد استکبار ستیزی، حق طلبی، استقلال طلبی، آزادی خواهی و بصیرت دانشجویان این مرز و بوم شناخته می شود. شصت و چهار سال پیش در شانزدهم آذر ماه سال 1332 و در فاصله کوتاهی بعد از کودتای 28 مرداد، اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به سفر ریچارد نیکسون، معاون رئیس جمهور وقت امریکا، به تهران و دخالت های بیگانگان در امور داخلی ایران، که منجر به شهادت مصطفی بزرگ نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت رضوی در سنگر دانشگاه شد، سرآغاز حرکتی عظیم علیه استکبار ستیزی بود که با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 به ثمر نشست. در تمام این دوران، دانشجویان ایرانی خارج از کشور، هم صدا با دانشجویان داخل و نیز سایر اقشار جامعه، به صورت فعال در تحولات کشور مشارکت داشته و نقشی کلیدی به عنوان زبان گویای انقلاب ایران در جامعه جهانی ایفا کردند. همچنین در دوران تبعید امام خمینی (ره) و حضور ایشان در عراق و فرانسه، دانشجویان ایرانی خارج از کشور به عنوان پل ارتباطی میان امام (ره) و نهادها و تشکل های داخلی و مردم ایران ایفای نقش کرده و سازماندهی بسیاری از امور را بر عهده گرفتند.

انجمن اسلامی دانشجویان در لندن به عنوان یکی از قدیمی ترین و تأثیرگذارترین تشکل های دانشجویی در خارج از ایران، در کنار سایر تشکل های دانشجویی و مردم عزیز کشور، همواره در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و سربلندی و عزت ایران گام برداشته است که گواه آن خون پاک دو شهید بزرگوار، عباس لواسانی و علی اکبر صمدزاده است که از اعضای این انجمن بودند و در سال 1359 در ماجرای گروگانگیری در سفارت ایران در لندن به شهادت رسیدند.

اعضای انجمن اسلامی دانشجویان در لندن که همواره دل در گرو مرز و بوم خود دارند و خود را وام دار شهدا می دانند، محکم و استوار، دنباله رویه بزرگانی هستند که با فعالیت های درخشان خود در این تشکل دانشجویی در سال های قبل و بعد از انقلاب، نقش کلیدی را در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و به ثمر نشستن آن ایفا کردند. این روزها و بعد از گذشت 46 سال از تشکیل این انجمن در لندن و در شرایطی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای تحقق اهداف استکباری خود و به زانو درآوردن مردم ایران فروگذار نمی کنند، اعضای این انجمن استوارتر از همیشه و با دغدغه و دلسوزی برای مرز و بوم خود، نهایت تلاش خود را برای سرفرازی و سربلندی ایران اسلامی به کار بسته اند. در همین راستا نکاتی را در این بیانیه یادآور می شویم.

1-    متأسفانه شاهد آن بوده ایم که دانشجویان ایرانی در انگلستان همواره با مشکلات فراوانی به واسطه سنگ اندازی دشمنان و به بهانه تحریم های گوناگون رو به رو بوده اند که از جمله این مشکلات می توان به بسته شدن حساب های بانکی دانشجویان ایرانی، مشکلات نقل و انتقال مالی با ایران و یا مشکلاتی که در مسیر تحقیقاتی خود به واسطه تحریم های علمی با آن رو به رو بوده اند اشاره کرد. در همین راستا، انجمن اسلامی دانشجویان در لندن همواره در تلاش بوده است که از طرق گوناگون و با تعامل سازنده با مراکز و تشکل های مربوطه در انگلستان، گام مثبت و تأثیرگذاری را در جهت تسهیل شرایط برای دانشجویان ایرانی در انگلستان فراهم کند و از نهادهای دست اندر کار مربوطه هم انتظار می رود که با تعامل و همکاری بیشتر به چاره جویی در باره این مشکلات بپردازند و زمینه رفع این مسائل و یا تسهیل شرایط را برای دانشجویان ایرانی در انگلستان فراهم آورند.

2-    یکی از دغدغه های اصلی این تشکل دانشجویی در لندن، ایجاد زمینه مناسب جهت رشد فکری و معنوی ایرانیان مقیم لندن بوده است و در همین راستا با برگزاری برنامه های هفتگی متنوع در زمینه های علمی، فرهنگی، مذهبی و سیاسی، نهایت تلاش خود را به کار بسته است تا بستر مناسبی، هم خوان با ارزش های ملی، فرهنگی و دینی برای علاقه مندان فراهم آورد. همچنین با برگزاری برنامه های گوناگون به زبان انگلیسی، زمینه معرفی ارزش های ملی، فرهنگی و مذهبی به غیر ایرانیان نیز فراهم آمده است و همین طور گام های مؤثری در رابطه با مقابله با اسلام هراسی در غرب برداشته شده که این گونه برنامه ها همواره با استقبال خوبی مواجه بوده است. لذا از تمامی تشکل های فعال در زمینه های گوناگون و هم راستا با ارزش های ایرانی - اسلامی دعوت می شود تا با تعامل و هم افزایی بیشتر موجبات گسترش این فعالیت ها را فراهم آورند.

3-    با توجه به شرایط حساس کنونی در منطقه و همین طور دغدغه مردم و جوانان این مرز و بوم نسبت به شرایط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی داخل کشور، به نظر می رسد که هم گرایی و تعامل هر چه بیشتر بین تشکل های دانشجویی داخل و خارج از کشور، به عنوان نخبگان علمی ایران زمین، فارغ از هر گونه اختلاف نظر و سلیقه سیاسی، و در فضایی سالم، اخلاقی، پویا و در عین حال مستقل و نقاد، گره گشای بسیاری از مسائل خواهد بود و سرعت رسیدن به اهداف برنامه چشم انداز توسعه کشور را به طور محسوسی افزایش خواهد داد. لذا انجمن اسلامی دانشجویان در لندن به عنوان تنها تشکل دانشجویی ایرانی در پایتخت انگلستان، نهایت تلاش خود را در راستای افزایش این تعامل و هم افزایی و فراهم کردن زمینه انتقال دانش، تجربه و تخصص اساتید و دانشجویان ایرانی مقیم انگلستان به داخل کشور را خواهد کرد. در مقابل از مسئولین و دست اندر کاران مربوطه انتظار می رود که با همکاری متقابل با تشکل های دانشجویی خارج از ایران، زمینه شناسایی، جذب و یا استفاده حداکثری از دانش و تخصص نخبگان، اساتید و دانشجویان ایرانی علوم روز دنیا در خارج از کشور را، که دغدغه مردم و سرزمین خود را دارند فراهم آورند.  بدیهیست حمایت جدی دانشگاه ها، مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان داخل کشور نیز می توانند تسهیل کننده امر انتقال دانش و تخصص جوانان دغدغه مند ایرانی به داخل کشور و تسریع کننده پیشرفت علمی کشور باشد.

در پایان ضمن گرامیداشت مجدد یاد و خاطره شهدای شانزدهم آذر و نیز سایر شهدای سنگر دانشگاه همچون شهید مجید شهریاری و فریدون عباسی اعلام می داریم که دانشگاه همواره قلب تپنده و پویای کشور بوده است و نخبگان، اساتید و دانشجویان چه در داخل و چه در خارج از ایران باید در فضایی سالم، با پایبندی کامل به مسائل اخلاقی و فارغ از اختلاف نظرات سیاسی و جناحی مخرب، و در عین حال مستقل و نقادانه در مسائل روز کشور حضور فعال داشته باشند.

 ۱۶\۰۹\۱۳۹۶

به امید سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی  

انجمن اسلامی دانشجویان در لندن

 

 

 
مباحثه

 

 
نمایش فیلم ویلایی ها

 

 
جمع آوری کمک به نفع زلزله زدگان

 

 
A MAN BEYOND TIME AND PLACE

 

 
Visit my mosque

 

تقدیر "انجمن مسلمانان بریتانیا" از کانون توحید لندن، جهت برگزاری برنامه بازدید عمومی از کانون توحید

فوریه امسال حدود ۱۰۰ نفر از ساکنین محله همراسمیت از کانون توحید لندن بازدید کردند و با فعالیتهای این مجموعه آشنا شدند.

 

The Muslim council of Britain appreciates the attempts of Kanoon Towhid London to introduce its activities to local residents of Hammersmith. Kanoon Towhid hosted over 100 local visitors during the "Visit my mosque" program last February.

 

 
THE NIGHT OF PHOTOGRAPHY

 

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 9 از 13

حاضران در سایت

در حال حاضر 10 مهمان حضور دارند

برنامه های آتی کانون

برای اطلاع از برنامه های آتی کانون توحید و عضویت در گروه فیس بوک و اینستاگرام روی عکس های زیر کلیک کنید.

 

برنامه های جانبی کانون


1397-08-19
بازديدها 4533
2017-07-21
بازديدها 5447
iii(2).jpg
بازديدها 5859
12345.jpg
بازديدها 5840
GhadeerPoster.jpg
بازديدها 5814

مقالات


images/stories/articles.jpg
دوشنبه, 30 بهمن 1396
بازديدها 4571
imam_khomeini2.jpg
سه شنبه, 05 آبان 1388
بازديدها 13618